ÇARŞAMBA'DA RAMAZAN BEREKETİ

2018-05-21

ÇARŞAMBA'DA RAMAZAN BEREKETİ
 

Çarşamba Belediyesi’nin Adapark mevkiinde bulunan Katlı Otopark’ta düzenlediği İftar Sofrasında her akşam yüzlerce kişi orucunu bir arada açıyor.
 

DÜNDAR, “İFTAR SOFRASINDA HER AKŞAM BİN KİŞİ ORUCUNU AÇIYOR”

Ramazan ayının bolluk ve bereket ayı olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Dündar, “Her Ramazan ayında geleneksel hale getirdiğimiz iftar Sofralarından, başta ekonomik durumu iyi olmayan hemşehrilerimiz olmak üzere tüm halkımız yararlanıyor. Günlük yaklaşık bin hemşehrimiz ve üniversite öğrencisi kardeşlerimiz orucunu burada birlikte açıyor. Ramazan ayı maddi ve manevi birçok güzelliklerin bir arada yaşandığı,  duygu ve hissiyatında öne çıktığı mübarek bir aydır. Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayı dini açıdan taşıdığı önemle birlikte mü’minler arasında sosyal açıdan da yardımlaşma ve dayanışmanın en yüksek olduğu aydır.” diye konuştu.
 

“EVLERE GIDA VE SICAK YEMEK”

Evlere sıcak yemek ve gıda yardımlarının da olduğunu kaydeden Başkan Dündar, “İlçemizde ikamet eden yaşlı ve bakıma muhtaç ailelerimize yıl boyunca her gün iki öğün düzenli sıcak yemek ulaştırıyoruz. Sıcak yemek yardımlarını Ramazan ayında artırıyoruz. Ayrıca Ramazan münasebetiyle belediyemize yardım için başvuran kişiler arasında yapılan tespitler sonucunda ailelere gıda yardımları yapıyoruz” diye konuştu.