DÜNDAR, MUHTARLARA ÇALIŞMALARINI TANITTI

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Mahalle ve köy muhtarları ile birlikte başkanlığı döneminde yapılan yatırımları gezdi. Başkan Dündar, “Gelirinin yüzde 90’ını yatırıma ayıran ekonomisi güçlü bir belediyeyiz.” dedi.

 

Çarşamba Merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları ile belde mahalle muhtarlarına hizmet alanlarını gezdiren Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, muhtarlara çalışmalarını anlattı.  Öz kaynakları ile yatırım yapabilen ekonomisi güçlü bir belediye olduklarının altını çizen Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Öğretmenevi, Çarşı ve Yaşam Alanı, Fakülteler, yeni mezarlık yeri, Çarşamba Stadyumu, Yeşilırmak Kıyı Çalışmaları ile yeni açılan yollar gibi çalışmalarını tanıttı.

 

 

ÇARŞI, ŞEHİR MEYDANI, OTOPARK VE YAŞAM ALANI

Eski sebze hali ve stadyum alanında yaptıkları Çarşı, Şehir Meydanı ve Yaşam Alanı inşaatını gezen Belediye Başkanı Hüseyin Dündar burada meydan, otopark, sinema ve eğlence salonları ile ilçeye yeni bir çarşı ve yaşam alanını kazandırdıklarını kaydetti. 2013 yılı sonunda çarşı inşaatını tamamlayacaklarını ifade eden Başkan Dündar, “Eski sebze hali ve stadyumun yenileri Belediyemiz tarafından yapılıp yerlerine taşındıktan sonra, Şehir merkezindeki bu değerli alanlara uygulanacak, Kentsel yenileme çalışmalarına başladık. Aynı zamanda bölgenin en büyük Kentsel Yenileme çalışması olan bu proje ile kapalı otopark, alışveriş, eğlence, sinema, kafe, fast food ihtiyaçlarının görebileceği bir çarşı ile birlikte kent meydanı ve yaşam alanı inşa ediyoruz.” dedi. Yeni yaşam alanında bulunan konut inşaatlarının da hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Başkan Dündar, 8 bloktan oluşan 150 m2 kullanım alanına sahip 320 adet konutun satışlarına olan yoğun talepten memnun olduklarını söyledi. Başkan Dündar, Bu alanda mimari kimliği olan bir Camii ile İlçe Müftülük hizmet binası da yapıldığını ifade etti.

 

 ÇARŞAMBA’DA 3. FAKÜLTE İNŞAATI BAŞLIYOR    

Ondokuzmayıs Üniversitesi Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü içerisinde bulunan fakülteleri de gezen Başkan Dündar ve muhtarlar, burada Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi hizmet binalarını incelediler. Eğitim yatırımlarından bahseden Başkan Dündar, “İlçemizde 2010 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi hocamızın adıyla memleketi Çarşamba’da hayırsever Mustafa Güneşdoğdu’nun isminin verildiği kampüste öğrenime açıldı. 2011 yılında hayırseverimiz tarafından bu kez İletişim Fakültesi aynı kampüs alanına yapıldı. Bugünlerde üçüncü bir fakültenin yapımı için inşaat hazırlarına başladık. Bu konuda OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan bizi destekliyor ve güveniyor. Bir yandan da Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın talimat ve destekleriyle burada kampüs alanı içersinde 500 kapasiteli bir öğrenci yurdu inşaatı 2013 yılı içersinde başlıyor.

 

ÇARŞAMBA YENİ ŞEHİR STADYUMU

Spora ve sporcuya verdiği destekle dikkat çeken Belediye Başkan Dündar muhtarlara Çarşamba Stadyumunu anlattı. Belde Belediye Başkanlarınında katıldığı gezide Stadyumu Gençlik ve Spor Bakanlığına devrettiklerini belirten Başkan Dündar, “Bölgesel Amatör Lig’de Çarşamba spor’a ve diğer spor branşlarına projesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan onaylı, yeni şehir stadyumu yaptık. 40 dönüm alan üzerine 5 bin kişi kapalı tribün kapasiteli inşa ettiğimiz yeni stadyumda, 6 kulvarlı atletizm pisti, tam donanımlı sporcu odaları, kafeteryalar yer alıyor. Stadyum Çarşambaspor maçlarının dışında diğer spor dallarına da hizmet verecek kapasite ve donanımda inşa edilerek 2013 Şubat Ayında Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildi.” Diye bilgi verdi.

 

YEŞİLIRMAK’TA KIYI DÜZENLEME DEVAM EDİYOR 

Yeşilırmak kıyısında yaptıkları sahil yolu ve sosyal yaşam alanlarını da anlatan Başkan Dündar, “Kuzey’de Samsun – Ordu Karayolu Köprüsü’nden Güney’de Beyyenice Köyü sınırlarına kadar yapılan Sedde çalışmalarının ardından belediyemiz Yeşilırmak kıyısındaki peyzaj ve rekreasyon alanı çalışmalarını hızlandırdı. Batıyaka’ da ise, Ali Fuad Başgil Köprüsü’nden başlayarak güneye doğru Yeşilırmak Sedde Üstü Rekreasyon Çalışmalarına başladık. Proje kapsamında 1,5 km uzunluğunda gidiş geliş araç yolu, yaya ve yürüyüş yolları yapıyoruz. Yol üzerinde teraslarıyla birlikte kafeterya, seyir terasları, dinlenme ve oturma terasları, çocuk oyun alanları ile kamelyalar yer alıyor.” şeklinde bilgi verdi.

 

ADAPARK ÇALIŞMALARI

Adapark çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Dündar, “2004 Yılı’nda I. etabına başladığımız Adapark II. Etap çalışmaları yaklaşık 400 dönüm alanda güneye doğru devam ediyor. Yeşilırmak Kıyı Düzenlemesi ve Adapark Rekreasyon alanı projesinin ilk etabı olan şehir merkezindeki kısım tamamlandı. Bizden önce ilçemizin çöp döküm alanı olarak kullanılan 500 dönümlük alanı ıslah ettikten sonra yeniden düzenledik. Kuzey’de Samsun-Ordu Karayolu Köprüsü’nden Güney’de TOKİ Konutlarına kadar Yeşilırmak Kıyısı’ndaki 5 km’lik güzergâhta ve 500 dönümlük alan da yapılan kıyı düzenlemeleri, imar yolları, Ali Fuad Başgil Köprüsü, kapalı ve açık otoparklar, meydan düzenlemeleri, spor tesisleri, oyun alanları, mesire alanları, Göl Restoran, Gülhane Parkı, Emirgan Parkı, su sporları merkezi gibi donatılar var. Projenin II. Etabı, Adapark Su Sporları merkezinden başlayıp nehir güzergâhı boyunca Güneye doğru devam eden alanlarda şekillenecektir.” dedi.

 

Muhtarlarla birlikte İçme Suyu Arıtma Tesisleri, Öğretmenevi inşaatı ile yeni şehir mezarlığını da gezen Başkan Dündar, ilçe de yapılan yol çalışmalarına da değindi. 

 {gallery}gezi{/gallery}

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR