BAŞKAN DÜNDAR, REKTÖR VE YÖNETİMİNİ MİSAFİR ETTİ

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu, üniversite yönetimi, dekanlar ve öğretim üyelerinin katıldığı iftar yemeğinde bir araya geldi.

 

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar tarafından Adapark Göl Restoran’da düzenlenen İftar yemeğinde Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektör ve yönetimine iftar yemeği verdi. Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu, üniversite yönetimi, dekanlar ve öğretim üyelerinin katıldığı iftar yemeğine Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ev sahipliği yaptı.

 

BAŞKAN DÜNDAR, “3. FAKÜLTEYİ İLÇEMİZE KAZANDIRACAĞIZ”

Çarşamba İlçesi’nde Fakülte ve meslek yüksek okullarının durumu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Ondokuzmayıs Üniversitesi’ne bağlı Mustafa Kemal Güneşdoğdu yerleşkesi içerisinde Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi, Çarşamba İletişim Fakültesi ve Adalet Meslek Yüksek Okulu eğitim ve öğretime başladı. Sosyal Bilimler ağırlıklı 3. Fakültenin yapımı içinde ilk adımları attık. İlçemiz her gecen yıl bir üniversite şehri olma yolunda ilerliyor. 2004 yılında göreve geldiğimizde okullarında geçici sınıflarda öğretim gören Meslek Yüksek Okulu öğrencilerimizi modern bir hizmet binasına kavuşturduktan sonra, kendimize belirlediğimiz fakülte hedefimizi de gerçekleştirmenin gururunu yaşıyorum. Karayolu üzerinde hukuk fakültesi ve iletişim fakültesinin bulunduğu 42 dönümlük alanı 120 dönüme çıkardık. Sosyal bilimler ağırlıklı diğer fakültelerin de gelmesi halinde Samsun’un 2. devlet üniversitesinin ilçemize yapılmasına imkân sağlayacak alt yapıyı hazırlıyoruz. Hukuk ve İletişim fakültelerinin ardından 3. fakülteninde yapım maliyetini karşılamayı taahhüt eden değerli hayırseverimiz Mustafa Kemal Güneşdoğdu’ya minnettarız. İlçemize hayırlı olsun.” diye konuştu.

 

REKTÖR AKAN, “BAŞKAN VE HAYIRSEVERİMİZİ KUTLUYORUM”

Çarşamba İlçesinin üniversiteleşme yolunda örnek adımlar attığının altını çizen Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, “Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi hizmet binalarını kısa bir sürede inşa ederek üniversitemize teslim eden Hayırseverimiz Mustafa Kemal Güneşdoğdu ve Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Dündar’ı kutluyorum. Yerleşkesiyle birlikte 2 fakülteyi taahhüt ettikleri şekilde yapıp teslim eden Sayın Güneşdoğdu ve Başkanımızın 3. Fakülteyi de aynı şekilde yaparak teslim edeceğine inancımız tamdır.” dedi.

 

GÜNEŞDOĞDU, “YILLAR SONRA BİZİ YÂD ETSİNLER YETER”

Eğitime yatırımlarının devam edeceğini kaydeden Hayırsever Mustafa Kemal Güneşdoğdu, “Mal varlığımı sonuna kadar eğitime harcıyorum. Sosyal sorumluluğumuzu yerine getirerek bu hayırlı işi yapmak istedim. Doğup büyüdüğüm bu topraklara yardımı bir Çarşambalı olarak vazife biliyorum. Burada eğitim gören gençler inşallah yıllar sonra bizi yâd edeceklerdir. Bu duygu bize yeter.” diye konuştu. 

  {gallery}rektor{/gallery}

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR