ÇARŞAMBA'DA LİSELER KAMPÜS ALANINDA TOPLANACAK

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, İlçede görev yapan okul müdürlerine iftar yemeği verdi. Yemekte konuşan Başkan Dündar, Çarşamba’daki liseleri 120 dönüm alana sahip kampus içerisine toplayacaklarını kaydetti.

 

Adapark Göl Restoran’da düzenlenen iftar yemeğine Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, İlçe Milli Eğiti Müdürü Telat Aktaş ve okul müdürleri katıldı. Yeşilırmak kenarında 120 dönüm alanı liselerin kampus alanı olarak tahsis ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Dündar, “Liselerin bir arada toplandığı kampus alanı çalışması için Çay Mahallesi’nin devamında Yeşilırmak kıyısında 120 dönümün üzerindeki bir alanı hazırladık. Bunun gerekli altyapılarını oluşturduk ve Milli Eğitim Bakanlığına sunuyoruz. Çarşamba İlçesi Bölgemizde Kampus alanı hazır olan yerlerden biridir. İlçemizin çok önemli bir eğitim yatırımı olacaktır.” şeklinde konuştu.

 

“FAKÜLTE SAYIMIZ HER GECEN YIL ARTIYOR”

Belediye olarak eğitime önemli destekler sağladıklarını kaydeden Başkan Hüseyin Dündar, “Eğitimin her alanında önemli çalışmalarımız var. Yeni okul inşaatlarımız devam ediyor. Cumhuriyet İlköğretim Okulu bu sene inşallah başlayacak. 24 derslikli yeni bir lise çalışmamız var. Bunun yanında Ondokuzmayıs Üniversitesin Mustafa kemal Güneşdoğdu Kampusu içerisindeki Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi’nden sonra Sosyal ve Beşeri bilimler fakültesi olarak YÖK’e sunulacak üçüncü bir fakültenin inşaat çalışmalarına geçtiğimiz hafta itibari ile başladık. Gençlik ve spor Bakanlığımız kampus alanımızın bitişiğinde 500 kişilik Kredi Yurtlar Kurumu öğrenci yurdunu bu yıl planlamaya aldı. Yakın zamanda inşaat çalışmaları başlayacak.” dedi.

 

“ÖĞRETMENEVİ İNŞAATINDA SONA DOĞRU”

Çarşamba Öğretmenevi İnşaatı’nın aralıksız devam ettiğini kaydeden Başkan Dündar, “Çarşamba Belediyesi bu yıl içerisinde rakamsal büyüklüğü 70 milyonu bulan yatırımlar yapıyor. Bunlar sebze hali bölgesinde yaptığımız çarşı, meydan, konut alanı çalışmaları, spor salonu ve öğretmenevi gibi çalışmalardır. Samsun Özel İdaresi ve Çarşamba Belediyesi olarak 2 milyon 300 bin yapım bedeli  olan Çarşamba Öğretmenevi Eğitim Merkezi inşaatını hızla devam ettiriyoruz. 31 aralık 2013 tarihine kadar Öğretmenevi inşaatını da tamamlamış olacağız. Bunun yapım yükümlüsü de Samsun İl Özel İdaresi ve Çarşamba Belediyesi olarak ortak bir protokol ve projeyle Çarşamba Belediyesi olarak biz ihale ettik ve tamamlıyoruz.” şeklinde bilgi verdi.

 

“ÇARŞAMBA’YA 2 BİN KİŞİLİK SPOR SALONU”

Gençlik ve spor yatırımlarına da değinen Başkan Dündar, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın tarafından Adapark’da yapılan Gençlik Merkezi inşaatı hızla devam ediyor. Karayolu kenarında bulunan Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nun Ayvacık Yolu üzerinde yeni stadyumun yanına taşıyoruz. Buraya belediye ve bakanlık işbirliği ile 2000 kişilik yeni spor salonu inşa edeceğiz. Mustafa Dağıstanlı yeni spor salonu inşaatını geçtiğimiz hafta Belediye ve Gençlik Spor Bakanlığı olarak yaptığımız ortak protokol ile ihale ettik. Bir yıl içerisinde inşaatı tamamlayacağız.” şeklinde konuştu.

 {gallery}okul{/gallery} 

RAMAZAN ETKİNLİKLERİNE KATILDILAR.

Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve okul müdürleri ardından Çarşamba Belediyesi Ramazan Etkinlikleri’ne katıldılar. Ondokuzmayıs Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yardımcı Doç Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu’nun sohbet programını dinleyen okul müdürleri, etkinlikler için Başkan Dündar’a teşekkür ettiler. 

 

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR