BİNLER, İFTARINI AÇMAK İÇİN TARİHİ KÖPRÜYE AKIN ETTİ

Çarşamba belediyesi tarafından Kadir Gecesi münasebetiyle Tarihi Köprü üzerinde verilen iftar yemeğine binlerce Çarşambalı akın etti. Başkan Dündar, hemşehrilerine yoğun katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Çarşamba İlçesi ve civar beldelerden yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı iftar yemeği görülmeye değerdi. Yeşilırmak üzerine Cumhuriyetin ilk köprülerinden biri olarak 1930’lu yıllarda kurulan 220 metre uzunluğunda tarihi köprü kavşak ve bağlantı yolarıyla birlikte orucunu açmaya gelen insanlarla doldu.  

 

KATILIM BEKLENTİNİN ÇOK ÜZERİNDE OLDU

 

Beklentilerinin çok çok üzerinde katılımın yaşandığını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Bu sene köprüde iftar programını ilk defa gerçekletirdik. Binlerce kişiyi bulan katılımlarınız için çok teşekkür ederim. Kadir gecesinde tarihi köprü üzerinde hep birlikte iftarımızı açmak istedik. Gecen sene yapamadığımız bu programı bu sene yapmak istedik. Ancak yoğun katılımdan dolayı yemek dağıtımlarında yaşanan aksaklıklardan dolayı özür dileriz. Bunu mübarek yerlerde, kutsal mekânlarda, Mekke’deki iftarlar gibi düşünelim. İnşallah o latiflik o letafet bizim Yeşilırmak’ımızın ve Çarşamba’mızın üzerinde de var.  Bu Ramazan iklimi ve iftar sevinci bütün Çarşamba’mızda Ramazan’ın başıyla birlikte başladı ve devam ediyor. Bu mübarek Ramazan Ayını yolcu ediyoruz. İnşallah bu akşam Kadir Gecesi’dir ve bizlerde hep birlikte af edilen kullar olarak Cenabı hakkın bağışladığı kullarından oluruz.  Allah oruçlarınızı kabul etsin.” şeklinde konuştu. 

 {gallery}kopruiftar{/gallery}

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR