ÇARŞAMBA’YA TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİ (TRSM) KURULUYOR

Sağlık İl Müdürü Dr Yusuf Köksal, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Hasan Rıza Aydın ve beraberindeki heyet, Çarşamba’da yapılması planlanan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM)’nin yeri ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ı ziyaret ettiler.

 

Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ın makamında gerçekleşen ziyarete Sağlık İl Müdürü Dr Yusuf Köksal, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr Hasan Rıza Aydın, Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr Ertan Uzun, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Op. Dr Dursun Mehmet Mehel, Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Cevdet Şahin, Çarşamba Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Mehmet Bilgin katıldı. Ziyarette Çarşamba ilçesine açılması planlanan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Projesi’nin yeri ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Engelsiz Yaşam Projesinin durumu görüşüldü.

 

GENEL SEKRETER AYDIN, DESTEKLERİNDEN DOLAYI BAŞKAN DÜNDAR’A TEŞEKKÜR ETTİ

 

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Hasan Rıza Aydın , “Samsun Kamu hastaneleri birliği olarak Toplum Ruh Sağlığı projesi kapsamında ilçeye kurulması planlanan hizmet binası konusunda Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Projenin fiziki mekânını tespit etmek üzere Çarşamba’dayız. Daha önce ruh sağlığı hastanelerinde tedavi olmuş, taburcu olmuş hastaların topluma kazandırılması için uğraş alanı oluşturulmasını amaçlıyoruz. Bu uğraş alanlarında Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanelerinde tedavi olduktan sonra taburcu olarak topluma karışmış hastalarımızı sosyal etkinliklerle  rehabilite etmeyi hedefliyoruz. Birbirine yakın diğer bir konu ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Engelsiz Yaşam Projesi. Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz ile Engelsiz Yaşam Projesinin birbirine entegre edilmesini ve Çarşamba’da hayat bulmasını istiyoruz. Belediye Başkanımız sağ olsun bizleri destekliyor, kendisine teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

 

“KISA SÜREDE SAĞLIK HİZMETİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 

Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Hükümetimizin yürüttüğü sosyal politikaların bir uzantısı olarak Çarşamba’mızda belediyemiz, Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte tek sele ve tek hedefe odaklı olarak bu işi görüşüyoruz. Kısa bir süre içerisinde topluma sağlık hizmeti verebilinmesi noktasında güzel neticeler alabilmenin bir tezahürüdür bu toplantı. Yaz aylarından beri birkaç aydır bu projenin uygulanması noktasında hizmet binasının ve diğer konuların görüşmesini yapıyoruz. Kısa süre içerisinde de bu görüşmelerimizin meyvesini alacağız. Genel Sekreterimizin bahsettiği Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Engelsiz Yaşam Projesinin de Çarşamba’da yer tespiti proje alanı tespiti gibi çalışmalarda yapıyoruz. Memleketimize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR