DOĞUYAKA BÖLGESİNE YENİ YAĞMUR SUYU ŞEBEKESİ

Çarşamba Belediyesi, Doğuyaka Bölgesinde sağanak yağmurlarda yaşanabilecek su baskınlarını önlemek amacıyla Orta Mahalle’de ana yağmur suyu şebekesi döşeniyor.

 

Çarşamba Belediyesi, Orta Mahalle’de Çarşı ve Yaşam Alanı ile Karayolu ve sebze hali mevkiinde sağanak yağışlarda meydana gelebilecek su taşkınlıklarını önlemek amacıyla Yeşilırmak’tan bu bölgeye yaklaşık 1,5 km uzunluğunda yeni ana yağmur suyu şebekesi yapıyor.

 

“DOĞUYAKA’YA YENİ YAĞMUR SUYU ŞEBEKESİ”

 

İlçenin altyapısına önem verdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Doğuyaka Bölgesi’nde sağanak yağmurlarda oluşan su baskınlarının önüne geçmek için bu bölgelere hizmet edecek 1,5 km metre uzunluğunda yeni ana yağmur suyu şebekesi döşediklerini açıkladı. Başkan Dündar, “Orta Mahalle’de Karayolu kıyısında yer alan Çarşı ve Yaşam Alanı ile Sebze Hali ve Şehit Asb Tuncay Kocabaş Caddesi’nde sağanak yağmurlarda yaşanan su taşkınlıkları artık olmayacak. Yeşilırmak’tan bu bölgeye doğru yaklaşık 1,5 km uzunluğunda yeni yağmur suyu şebekesi döşüyoruz. Bir ay gibi kısa bir süre sonra bu bölgeye hizmet verecek olan yeni şebekeyi hizmete sokmuş olacağız.” şeklinde konuştu.

 

 

“ALTYAPIYA ÖNEM VERİYORUZ”

 

Son üç yılda ilçede yaklaşık 30 km altyapı çalışması yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Dündar, “2013 yılında İlçe genelinde yaklaşık 10 km altyapı çalışması, Çay Mahallesi ve Sarıcalı Mahallelerinde ise 6 km yeni kanalizasyon şebekesi yapıldı. Çay Mahallesi Bolas Mevkii, Üç Köprü Mahallesi, Orta Mahalle Buluoğlu Mevkii, Sarıcalı Mahallesi Ayvacık Yolu Kenarı gibi bölgeler başta olmak üzere ilçe genelinde birçok cadde ve sokakta kanalizasyon çalışmaları yapıldı. Ayrıca Umut Mahallesi’nde yapılan yağmur suyu şebekesi çalışmalarıyla toplam 10 Km’ye yakın altyapı çalışması tamamlandı. Ayrıca, Şehir merkezinde toplamda 130 km olan kanalizasyon ve yağmur suyu şebekeleri İstanbul’dan anlaşmalı getirilen kombine kanal temizleme aracı ile temizlenmektedir.” dedi. 

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR