ÇARŞAMBA KÖPRÜ VE YOLLARLA GELİŞİYOR

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Her geçen yıl gelişen ilçemiz, 4. köprü ve bağlantı yolları ile Güney’e doğru açılıyor. Köprünün, Ayvacık ve Salıpazarı ilçeleri bağlantı yolları yapım çalışmaları devam ediyor.” şeklinde konuştu.

 

“4. KÖPRÜNÜN BAĞLANTI YOLLARI YAPILIYOR“

 

İlçe de yapılan köprü ve yol çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından inşa edilen 4. köprü Batıyaka’ da, TOKİ Konutları mevkii ile Doğuyaka’ da Çay Mahallesi’ni birbirine bağladı. 4. Köprünün tamamlanmasının ardından Ayvacık ve Salıpazarı ilçeleri yollarının da bağlantı çalışmalarında önemli mesafeler kat edildi. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz çok özverili bir çalışma yürütüyor. Bağlantı yollarının altyapı çalışmaları devam ediyor. İki gidiş iki geliş olmak üzere toplam 4 şeritli araç yoluna sahip olan köprü, 250 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğindedir. Köprü ilçemizin güneye doğru gelişmesinde önemli rol oynadı.” şeklinde konuştu.

 

“YEŞİLIRMAK SAHİL YOLLARINA KAVUŞTU”

 

Yeşilırmak kıyısı boyunca cevre düzenlemesi ve sahil yolları yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Dündar, “Çarşamba Belediyesi olarak şehir merkezinde Ali Fuat Başgil Köprüsü’nden itibaren Adapark boyunca devam eden bu köprü ile bağlantı yollarını ve diğer çevre düzenleme çalışmalarını tamamlıyoruz. Bu şekilde şehrimizi Yeşilırmak kıyısı boyunca Batıyaka’da Toplu Konutlar ve Doğuyaka’da Çay Mahallesi’nin devamında güneye doğru açmış ve büyütmüş oluyoruz. Yeşilırmak kıyısındaki yol çalışmaları da sahil boyunca DSİ 7. Bölge Müdürlüğümüzün yaptığı taş koruma seddesi ile bağlantılı olarak devam ediyor. Şehir merkezinden Adapark boyunca güneye doğru kıyı yollarımızı ve taşkın koruma programlarına uygun olarak yapılmış tahkimatları ve çevre düzenlemeleri ile yol bağlantılarını da bu şekilde kademeli olarak yapılmaya devam ediyor. Halkımız Yeşilırmak ile iç içe bir hayat yaşıyor” dedi.

 {gallery}kopruyol{/gallery}

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR