BAŞBAKANIMIZA VE CUMHURBAŞKANIMIZA MİNNETTARIZ

Ganalı heyeti, makamında ağırlayan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Ganalı kardeşlerimizle dostluk bağlarımızı güçlendiren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza minnettarız.” dedi.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Kardeş Şehir Projesi kapsamında Gana'nın Accra şehrine yapılacak Furkan Cami için Çarşamba İlçesi’ne gelen Gana Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Şeyh İbrahim Ömer, Gana'da görev yapan din görevlileri Belediye Başkanı Dündar’ı ziyaret ettiler. Ziyarete Çarşamba İlçe Müftüsü Sıtkı Kaya da katıldı.

 

DÜNDAR, “TÜRKİYE ARTIK EL UZATAN BİR ÜLKEDİR”

 

Gana halkı ile işbirliği, dayanışma ve kültürel münasebetler kurmaya devam edeceklerini kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Gana’nın Başkent’i Akra'da yapılan Osmanlı mimarisinde ki camii inşaatı devam etmektedir. Evrensel değerlerden olan kardeşliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya önem veriyoruz. AK Parti, Türkiye'nin, kötü günde insanlığın yaralarını saran, hemen yardıma koşan bir ülke haline geldi. Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız Ganalı Müslüman kardeşlerimizle bağlarımızı güçlendiren büyük adımlar attılar. AK Parti ailesi olarak hayırlı işlere her zaman destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Birinin sıkıntısını gidermenin ve onun hayır duasını almanın ne denli kıymetli olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Artık Türkiye el açan ülke olmaktan çıkıp, el uzatan bir ülke haline geldi. Sınır komşularımızdan başlayarak dünyanın her bölgesinde yardıma koşan bir ülke olduk. Dünyanın neresinde bir felaket meydana geldiyse Türkiye olarak biz hep orda olduk.” Şeklinde konuştu.

 

ÖMER, “TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR ÜLKE”

 

Türkiye'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gana Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Şeyh İbrahim Ömer, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’a teşekkür etti. Başkan Yardımcısı Şeyh İbrahim Ömer, “Dünyadaki Müslümanların yaşadığı birçok üzücü olayda en çok yardımı en organize şekilde yapanlar Türkiye’dir. Gana da Müslümanlar olarak bizler birçok konuda eksik kalıyorduk ama sizlerin yaptıracağı Furkan Cami ile artık gururlanıyoruz. Birlik ve beraberliğin olabilmesi için birbirimize sahip çıkmalıyız, yapılan bu proje ile artık başımız dik, sevgi ve muhabbetle yürüyoruz.” dedi.

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR