DÜNDAR, ÇARŞAMBA’NIN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ SAYISI 10 BİN OLACAK

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, önümüzdeki 5 yıl içerisinde ilçedeki üniversite öğrencisi sayısının 10 bine çıkacağını kaydetti. 

 

Çarşambalı İş Adamı Ercan Albayrak tarafından yaptırılan annesi Fatma Albayrak adına Sungurlu Mahallesi’nde yaptırılan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu temel atma törenine katılan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Çarşamba İlçemiz çok yakında üniversiteye kavuşacak.” dedi.

 

“ÇARŞAMBA ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLACAK”

 

Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu yapan İş Adamı Ercan Albayrak’a teşekkür eden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Türkiye’nin her anlamda bir normalleşme süreci yaşadığını kaydetti. Başkan Hüseyin Dündar, “Daha 10 yıl öncesine kadar sadece belli şehirlerde yerleşmiş olan üniversiteler, milletten uzak, belli bir zümrenin eline geçmiş adeta etrafı zırhlarla çevrilmiş içine sirayet edilemeyen mekânlardı. Milletin çocuklarının oralara nüfuz etmesi ve oralarda eğitim öğretim görmesi, milletine hizmet edecek nesillerin yetişmesi adeta sınırlandırılmıştı, artık bütün illerimizde ve birçok ilçemizde üniversiteler var. Bu ilçelerden biride Çarşamba’mızdır. Çarşamba’da 2010 yılında Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi’nden sonra geçtiğimiz yıl İletişim Fakültemiz öğretime açıldı. İlçemize kurulacak 3 fakülte olan Toplum ve İnsan Bilimleri Fakültesi’nin kararı Ondokuzmayıs Üniversitesi senatomuzdan çıktı. YÖK yürütme kuruluna bildirildi ve bu imkânlara kavuşmamızda yardımcı olan Mustafa Kemal Güneşdoğdu adıyla kurulan kampusta üçüncü bir fakültemizin inşaatı devam ediyor. Şuanda Hukuk Fakültesi, Adalet Meslek Yüksek Okulu ve İletişim Fakültesi’nde 700 fazla üniversite öğrencimiz öğrenim görüyor. Ticaret Borsamızın 2008-2009 yıllarında yaptırdığı Çarşamba Ticaret Borsası MYO’nda 1500 den fazla yüksek öğrenim öğrencisi bulunmaktadır. Bütün bu öğrencilerimizin sayısı önümüzdeki beş yıl içerisinde 10 bine ulaşacak. Burada Ali Fuat Başgil’in memleketinde ve yine onun doğup büyüdüğü mahallesinde inşallah bir üniversitenin temellerini atıyoruz bu çalışmalarla birlikte burada yapılan yurt çalışmasının sadece bir öğrenci yurdu olmanın ötesinde böyle anlamlar taşıdığını sizlere ifade etmek paylaşmak istiyorum.

 

ALBAYRAK, “BABAMIN ADINA DA YURT YAPACAĞIM”

 

Annesi Fatma Albayrak’ın adıyla memleketine 2700 metrekare kapalı alana 117 öğrenci kapasiteli Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu yapan İş Adamı Ercan Albayrak konuşmasında duygu dolu anlar yaşadı. Bi yurtta babasının adıyla yaptıracağını ifade eden İş Adamı Ercan Albayrak, “İnanın çok duygulu anlar yaşıyorum. Bu yurtta kalacak öğrencilere şimdiden başarılar diliyorum. Buralarda yetişecek okuyacak öğrencilerin kimi Avukat kimi mühendis kimi doktor kimi de ilim ve bilim odamı olacaktır. Bizim gibi iş adamları doğdukları şehirlere hayır işlerinde bulunmak durumundadır. Okuyan zeki öğrencilere her zaman yardımcı olmuşumdur. Tahsilli olmak çok önemlidir. Okuyan bilgili insan devletine milletine faydalı olmuştur. Cahillik ve cehaletten korkmalıyız. Üzerine düşeni yapmayanların hayatlarının değişmesini beklemeye hiçbir zaman hakkı yoktur. Bizler bugün üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bu yurt inşaatını tamamladıktan sonra inşallah babamın adına da bir yurt yaptıracağım.” dedi.

 

Törene katılan Tanrıverdi Eğitim Vakfı Başkanı Kadir Ertan’da bu tür yurtların sayısının her geçen yıl artması gerektiğini vurguladı.

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR