ÇARŞAMBA; MERSİN BALIĞINI GERİ KAZANIYOR

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda oluşturacakları yaşam alanı ve üretim merkezi Mersin Balığını tekrar bölgeye kazandıracaklarını söyledi.

Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç Dr. İlhan Aydın, Teknik Koordinatör Dr Eren Küçük, Yetiştiricilik Bölüm Başkanı Dr. Bilal Akbulut ile Islah ve Genetik Bölüm Başkanı Dr. Oğuzhan Eroğlu ile birlikte Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı’nda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dündar, “Mersin Balığı çalışmalarını yakın zamanda tamamlayacağız.” dedi.


“DOĞAL YAŞAM PARKINDA YER ALACAK”

Çarşamba’da mersin balığı çalışmalarının birkaç yırdır devam ettiğini hatırlatan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Çalışmalarımız yakın zamanda daha da somutlaşarak hayata geçirilecek. Özellikle Yeşilırmak Doğal Yaşam Parkı içerisinde Mersin Balığını öne çıkarak ve tanıtacak çalışmayı gerçekleştirmek istiyoruz. Gerek samsunlu hemşehrilerimize gerekse burayı ziyaret edenlere buranın mersin balığının bir üretim merkezi olduğunu hatta yakın bir geçmişte bölgenin ekonomisine katkılar sağladığını biliyoruz. İlçemizin sosyal hayatına önemli katkılar sağlayacak olan Doğal Yaşam Parkı içerisinde mersin balığının tanıtımını yine ikinci bir adım olarak da yine aynı bölgede Yeşilırmak kenarında üretimle ilgili çalışmaların yapılmasını konuşuyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bunların hepsinin hayata geçtiğini göreceğiz.” şeklinde konuştu.


“MERSİN BALIĞI İÇİN GELİŞEN TEKNOLOJİYİ KULLANACAĞIZ”

Mersin Balığının Çarşamba’da üretimi konusunda Çarşamba Belediyesi ile birlikte hareket edeceklerini kaydeden Enstitü Müdürü Doç Dr. İlhan Aydın, “Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü olarak Çarşamba İlçesine geldik ve Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Mersin Balığı konusunda projelerimiz var. Çarşamba Belediyemiz ile bunları hayata geçirmek istiyoruz. Özellikle Mersin Balığı yavrularının üretimi ile ilgili gelişen teknolojiyi Çarşamba’ya aktarmak istiyoruz. Çünkü burada bu konuda önemli mesafeler alındı. Bu bölgede kurulacak tesislerle mersin balığını geçmişteki günlerine geri döndürebiliriz. Çarşamba Belediyesi Doğal Yaşam Parkı çalışmaları içerisinde özellikle damızlık boylardaki mersin balıklarını yaşatarak projeyi hayata geçirecek. Bu amaçla başkanımızı ziyaret ettik çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

 

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR