DÜNDAR, ÇARŞAMBA'DA BÜYÜK İŞLER YAPTIK

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AK Parti toplantısında tamamlanan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

AK Parti Çarşamba İlçe Başkanlığının 59. İlçe Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Başkanı Muharrem Göksel ve başkan yardımcıları, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, İlçe Başkanı Halit Doğan, belediye meclis üyeleri ve üyeler katıldı.DÜNDAR, “ÇARŞAMBA ÜNİVERSİTE ALTYAPISINA KAVUŞUYOR”

 

Şehir merkezinde önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Çarşambamız; Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulları ile üç bin den fazla nitelikli üniversite öğrencisini içerisinde barındırıyor. İnşallah bu dönemde üniversiteyi hak edecek, üniversite altyapısına kavuşmuş belli başlı ilçeler arasında yer alacağız. Samsun’da ikinci bir devlet üniversitesi konusunun yakın zamanda Çarşamba’da hayata geçmesi için çalışıyoruz. Yaklaşık 3 yıldır inşaatı duraksayan Çarşamba Devlet Hastanesi inşaatı 250 yataklı olarak tekrar başladı. Çarşamba Şeker Fabrikası yanındaki yaklaşık bin dönüm arazi ürerinde Organize Sanayi Bölgesi projesini artık hayata geçiriyoruz.” dedi.

 

“ÇARŞAMBA OVAMIZ HİZMET GÖRDÜ”

Çarşamba Ovası ve Yeşilırmak üzerindeki çalışmalara da değinen Başkan Dündar, “Çarşamba Ovası gibi Türkiye’nin en önemli üretim bölgelerinden biridir. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz ile birlikte yaptığımız ve 6 yıldır devam eden Yeşilırmak Islahı, Çarşamba Ovası Sulama ve Drenaj Projesi gibi önemli çalışmalar devam ediyor. 90 lı yıllardan beri konuşulan bu büyük meblağlı projeleri devletimiz artık hayata geçiriyor. Karayolu köprüsünün küzeyinde Yeşilırmak’ın ıslah çalışması devam ediyor. Yine Yeşilırmak’ın güneyine doğdu Yeşilırmak Kıyı çalışmalarımız var. Doğal Yaşam Parkı projemiz bölgemiz için çok önemli ve büyük meblağlı bir projedir. Bu çalışmamız bir çevre düzenlemesi ve bir turizm projesidir. 2015 yılında Çarşamba İlçemizde önemli ve büyük işler yaptık.” Şeklinde konuştu.

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR