ÇARŞAMBA’DA MİLLİ EĞİTİM ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, İlçedeki okul, yurt ve spor salonu inşaatlarını ziyaret etti. Başkan Dündar, “Çarşambamız Milli Eğitim yatırımları alanında altın çağını yaşıyor.” dedi.

Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir,  İlçedeki okul, yurt ve spor salonu inşaatlarını ziyaret ettiler. İnşaatları gezen Başkan Dündar, inşaatların yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

“ÇARŞAMBA’YA YENİ OKULLAR GELİYOR”

 

Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi ile İmam hatip Lisesi ve Spor Salonu inşaatlarını gezen Başkan Dündar, Çarşamba’mıza yeni eserler kazandırmaya devam ediyoruz.” dedi. Dündar, “ İlçemizde 32 derslikli Mesleki ve Teknik Kız Anadolu Lisesi, 24 derslikli İmam hatip Lisesi ve Spor Salonu, İmam-hatip Kız Lisesi yanında 200 yataklı kız öğrenci yurdu ile 12 derslikli Ağcagüney İlk Okulu inşaatları devam ediyor. Sosyal donatıları, atölyeleri, öğretmen odaları, idari birimleri ve yurtları ile ilçemize yeni okullar kazandırıyoruz. Yeşilırmak Mahallesi Fatih Okulu ve Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezi’ne yapılacak olan 12 derslikli ek bina ile yeni kız meslek  lisesi yanına yapılacak olan 200 yataklı kız öğrenci yurdu işlerini takip ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı yatırımları olan tüm bu projeler Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Belediyemiz katkılarıyla devam ediyor. 2016 yılı sonuna kadar inşaatların tamamlanması hedefleniyor.’ diye konuştu.“KURUMLARIMIZIN İŞBİRLİĞİ BAŞARI GETİRİYOR”

Çarşamba’ya milli eğitimin her alanında yatırımların yapıldığını kaydeden Başkan Dündar, “Önümüzdeki iki yıl Çarşambamız Milli Eğitim yatırımları alanında altın çağını yaşıyor. İlçemizin derslik ihtiyaçlarını ve okullarımızın sosyal donatılarını tamamlıyoruz. İşlerimizi takip ediyoruz. Belediye olarakta biz bu yatırımların arazilerin temin edilmesi noktasından tutunda işbirliği protokolleri ile ortak projeler yapılmasına kadar Çarşamba Öğretmenevi örneğinde olduğu gibi birçok işi birlikte yürütüyoruz. Çarşamba Belediyesi olarak 2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığımız ile yeni bir proje başlatacağız. Bölgemizde yaşayan engelli çocuklarımızın ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitimlerinin yapılacağı özel eğitim merkezinin de yapımını belediye olarak biz üstleniyoruz. Belediyemiz tarafından inşaatı su basman seviyesine kadar yapılan 12 derslikli Ağcagüney okulunun yapım maliyetini Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Samsun Valiliği ve belediyemiz arasında yapılan protokol ile bakanlığımız karşılayacak. Sayın bakanımıza, milletvekillerimize ve yatırımların bu aşamaya gelmesinde emeği gecen bürokrat ve çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR