ÇARŞAMBA ÖZEL EĞİTİM OKULU İNŞAATI BAŞLADI

Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Belediyemizin öz kaynaklarıyla yapımına başladığımız Çarşamba Özel Eğitim Uygulama Okulu’nu 2017 yılı içersinde tamamlayacağız.” dedi.


Geçtiğimiz günlerde Samsun Valiliği’nde Vali İbrahim Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen ve Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar arasında imzalanan protokol ile Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun yapımını üstlenen Çarşamba Belediyesi okul inşaatının kazı çalışmalara başladı.


DÜNDAR, “TÜRKİYE’DE İLK OLACAK”

Çarşamba Yeşilırmak Mahallesi’nde inşaatın kazı çalışmalarının başladığını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu’nu kısa bir sürede tamamlanacaklarını açıkladı. Projenin tamamen Çarşamba Belediyesinin öz kaynaklarıyla hayata geçtiğini ifade eden Başkan Dündar,  “Bu projeyi ilk gündeme getirdikten itibaren kısa bir süre içerisinde bu aşamaya getirdik. Dün kazı çalışmalarına başladığımız okulumuzu, bir yıl gibi kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Çarşamba ve bölgesinde toplamda 300 ün üzerinde eğitim alması gereken öğrenci potansiyeli var. Yapacağımız bu özel eğitim merkezimiz ihtiyacı karşılamış olacak. Türkiye’nin değişik yerlerinde eski okullardan dönüştürme şekilde bu tür eğitimlerin verildiği yerler var. Ama bu projeye uygun olarak, dört başı mamur bir bina şekilde yapılmış ilk projelerden olacak.” şeklinde konuştu.


DÜNDAR, “ÇARŞAMBA’YA BÜYÜK EĞİTİM YATIRIMLARI”

Milli eğitim alanında ilçede büyük yatırımların olduğunu kaydeden Başkan Dündar, “Çarşamba'mıza yeni eserler kazandırmaya devam ediyoruz" dedi. Başkan Dündar, “İlçemizde 32 derslikli mesleki ve teknik kız Anadolu lisesi, 24 derslikli imam hatip lisesi ve spor salonu, imam-hatip kız lisesi yanında 200 yataklı kız öğrenci yurdu ile 12 derslikli Ağcagüney İlkokulu, Yeşilırmak Mahallesi Fatih Okulu ek bina ve Sanayi Sitesi Mesleki Eğitim Merkezi inşaatları devam ediyor. Sosyal donatıları, atölyeleri, öğretmen odaları, idari birimleri ve yurtları ile ilçemize yeni okullar kazandırıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı yatırımları olan tüm bu projeler Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Belediyemiz katkılarıyla devam ediyor." diye konuştu.

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR