ÇARŞAMBA’DA BİTKİSEL ATIK YAĞLAR TOPLANACAK

Çarşamba İlçesi’nde planlanan “Geleceğimize sahip çıkalım” Projesi kapsamında bitkisel atık yağların toplanması kampanyasının protokol imza töreni yapıldı.Çarşamba Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde Çarşamba Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Toplum Sağlığı Merkezi’nin destekleriyle başlatılan “Geleceğimize sahip çıkalım” Projesi kapsamında bitkisel atık yağların toplanması kampanyasının proje tanıtım toplantısı ve protokol imza töreni

Çarşamba Öğretmenevi ve Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Törene Vali Yardımcısı Hasan Kubalı, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, okul müdürleri ve öğrencilerin katıldı.


DÜNDAR, “İLÇEMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA”


Projenin çok geniş katılımlı bir çalışma olduğunun kaydeden Başkan Dündar, “Proje inşallah maksadına ulaşır ve sürekliliğini de sağlanarak devam eden bir çalışma olur. Aslında şuan Çarşamba’da çok önemli bir çalışmayı başlatmış oluyoruz. Belediye olarak biz bunu geçtiğimiz yıllardan itibaren ilgili firmalarla yönetmelik gereği yapıyoruz. Ancak bu işin, sayıları 20 bini bulan gençlerimizle, öğrencilerimizle ve onların aileleriyle birlikte yapılacak olması, sonuçlarını çok daha önemli kılmaktadır. Çevre en önemli zenginlik ve genç nesillere bırakacağımız en değerli mirastır. Projenin koordinatörlüğünü yürüten Hülya Şen hocamızı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.


VALİ YARDIMCISI KUBALI’DAN ÇARŞAMBA’YA ÖVGÜ

 

Yeşilırmak şehri olan Çarşamba’nın Türkiye’nin en güzel yerleşim merkezlerinden olduğunu söyleyen Vali Yardımcısı Kubalı, “Dağ, deniz, ırmak, toplum, kültür ve uygarlık Çarşamba’da birleşmiş. Çarşambalılar, memleketlerinin ne kadar bereketli ne kadar kutsal bir vatan toprağı olduğunun farkındadır. Çarşamba Türkiye’nin en mutena ve en güzel yerlerinden bir tanesidir. Çok şanlısınız ama bu şans size bir sorumluluk yüklüyor. Nedir bu sorumluluk doğasıyla, tarihiyle ve kültürüyle ilçemizi korumak ve sahip çıkmaktır.” diye konuştu. 

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR