ÇİĞDEM KARAASLAN’DAN ÇARŞAMBA’YA ZİYARET

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Çarşamba’yı ziyaret etti.

 

 İlçe teşkilatı ve meclis üyelerinin de katıldığı toplantıda Çarşamba Belediyesi tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm Projeleri de görüşüldü. Ak Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan’ın davetlilere yaptığı teşekkür konuşmasıyla başlayan program, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar’ın Çarşamba’nın tarihine ve kültürel mirasına uygun projelerin yapılmasının önemini vurgulayarak yaptığı konuşmayla devam etti. 

 

 “Çarşamba’yı geleceğe taşıyacak çalışmalar yapıyoruz”

Başkan Dündar, “Çarşamba ilçesi köklü bir geçmişi olan tarihi bir ilçedir. Tarih boyunca önemini koruyan Çarşamba’da belediye olarak bugünde ilçemizin önemine ve konumuna uygun, Çarşamba’yı geleceğe taşıyacak çalışmalar yapıyoruz. Bu anlamda geçtiğimiz dönemde eski sebze hali ve stadyum alanlarını kaldırarak onları kentsel yenileme projeleri ile hem işlevselliğini artıracak hem de şehir içinde yaşanacak olumsuzlukları ortadan kaldıracak bir yere taşıdık. Onların yerine de daha modern bir alışveriş merkezi, içinde oyun alanları, dini ve sosyal alanların bulunduğu konut projeleri hayata geçirdik. Bu dönemde de bir bütünlük anlayışı içinde çalışmalarımızın bir devamı olacak şekilde Kentsel Dönüşüm çalışmalarına başladık. Bu doğrultuda Çarşamba Belediye Meclisi ve Samsun Büyükşehir Belediye Meclisinden alınan Kentsel Dönüşüm kararlarıyla 2-3 yıldır çalışmalarımız devam ediyor. 275 bin M2’lik alanda, konutlar, sosyal yaşam alanları, ticaret alanları, galericiler sitesi, cami, meydan, yeşil alanlar ve rekreasyon alanlarıyla tarihimize, kültürümüze ve sosyal hayatımıza uygun yepyeni alanlar inşa etme gayreti içindeyiz” dedi. 

 

 “Kentsel dönüşüm bir hayaldi”

Katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlayan Çiğdem Karaaslan, “Çarşamba gelişirse Samsun gelişir, Samsun gelişirse Türkiye gelişir böyle düşünerek projeler üretmeliyiz. Kentsel dönüşümü camiden, sosyal alana ve konut alanlarına kadar çok iyi kurgulamak gerekir. Kentsel dönüşüm deyince aklımıza sadece fiziksel dönüşüm de gelmemelidir. O alanlarda çocuklar yetişir, insanlar birbirleriyle iletişim kurar, kente dair dokunduğumuz her nokta sosyolojik bir dönüşümü de beraberinde getirir. Kentsel dönüşüm biz iktidara geldiğimizde bir hayaldi. Biz hayalleri gerçekleştiriyoruz bizim misyonumuz bu, biz milletin hayalini, ortak olan hayallerimizi gerçekleştirmek için yola çıkmış bir partiyiz. Geçmişte insanlar tüm çevresel olumsuzlukları normal karşılıyordu. Ancak şimdi standartlar yükseldi ve talepler de değişti. Bizde bu taleplere cevap verebilecek projeler üretmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Programa, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Ak Parti Çarşamba İlçe Başkanı Halit Doğan, Ak Parti il ve ilçe teşkilatından birçok davetli katıldı.

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR