ÇARŞAMBA GENÇLİK MERKEZİ İNŞAATI BAŞLADI

Çarşamba Gençlik Merkezi’nin inşaatı Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da katıldığı törenle başladı. Bakan Suat Kılıç, Çarşamba’ya yeni tesislerin geleceğinin müjdesini verdi.

 

Çarşamba Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına Adapark’da tahsis edilen 10 dönüm alanda gençlik merkezi kuruluyor. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın da katıldığı törenle inşaatı başlayan Gençlik Merkezi 2013 yılı içerisinde tamamlanacak. Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil, AK Parti Milletvekili Çağatay Kılıç ve Ahmet Yeni, Kaymakam Caner Yıldız, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

“SPOR YATIRIMLARINDA ÖNDEYİZ”

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, İlçedeki spor yatırımlarına dikkat çekti. Çarşamba gençliğinin sportmen bir yapıya sahip olduğunun altını çizen Başkan Dündar, “10 yılda Çarşamba’da çok şey değişti. Bizden önce çöp döküm alanı olarak kullanılan Adapark bölgesi bugün bölgenin sosyal alanı haline geldi. İlçemiz spor yatırımlarında görülmemiş bir şekilde büyüyor. Sayın bakanımızın da destekleri ile her yıl yeni bir spor yatırımını ilçemize kazandırıyoruz. 5 bin kişi kapalı tribün kapasiteli yeni şehir stadyumunu tamamladık. İlçemize hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

ÇARŞAMBA’YA YENİ SPOR SALONU GELİYOR
Yakında Atakum ve Bafra ilçelerinde yapılacak gençlik merkezlerinin de temellerini atacaklarının müjdesini veren Bakan Kılıç, Tekkeköy'de 7 bin 845 kişilik spor salonu inşaatının tamamladığını, İlkadım ilçesinde de 2 bin 200 kişilik spor salonunu bitime aşamasına geldiğini belirterek şunları söyledi; "Hizmetler yağmur gibi yağmaya devam ediyor. 16 Mart'ta Atakum'u yakından ilgilendiren olimpik yüzme havuzu ihalemiz var. Yaşar Doğu Yetiştirme Yurdu'nun önündeki arsada yüzme havuzunun yapımına başlamış olacağız. Çarşamba’ya yeni bir spor salonu yapımı için Belediye Başkanımızla anlaştık. Yeni spor salonunun inşaat maliyetinin yüzde 55’ni biz yüzde 45’ni Çarşamba Belediyesi karşılayacak. Çalışan üreten Çarşamba’nın spor yatırımlarında geri kalması düşünülemezdi. Belediye ile el ele verdik ilçemizi spor yatırımlarında geliştiriyoruz.” dedi.

 

 

{gallery}genc{/gallery}

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR