Özel Haberler

Bir kategoriden, tarih ya da rasgele seçime dayalı olarak, ayarlanan sayıda içeriği görüntüler. Yardım

 • T.C.

  ÇARŞAMBA

  BELEDİYE BAŞKANLIĞI

   

   

   

   

   

  Sayı     : 59031799-301.03-                                                                                                   02/ 01/ 2018

   

  Konu  : Meclis Toplantısı.

   

   

  ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

             

              5393 Sayılı Belediye Kanunun 20 ve 21. maddelerine göre Belediyemiz Ocak Ayı Olağan Meclisi 04 Ocak 2018 Perşembe günü saat 17:00’de Belediye Meclis Salonunda aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır.

             

              Bilgi edinilmesi, belirtilen gün ve saatte toplantıya iştirak etmenizi önemle rica ederim.

   

   

   

   Hüseyin DÜNDAR

     Belediye Başkanı

   

   

   

   

   

  G Ü N D E M                  (04/01/2018)

   

  1-      Denetim Komisyonu Üyeliği Seçimi.

  2-      2018 Mali Yılı Meclis Üyeleri Huzur Hakkının Belirlenmesi.

  3-      2018 Mali Yılı Meclis Tatil Ayının Belirlenmesi.

  4-      2018 Mali Yılında Çalıştırılacak Sözleşmeli Personeller.

  5-      Zabıta Personellerinin Fazla Çalışma Ücretlerinin Belirlenmesi.

  6-      2017 Yılı Ödenek İmhası.

  7-      Tarım Bakanlığı İle Ortak Projeler Yapmaya Yetkilendirme.

  8-      Yetkilendirme.

   

   

   

   

   

   

   
 • T.C.

  ÇARŞAMBA

  BELEDİYE BAŞKANLIĞI

   

   

  Sayı     : 59031799-301.03-                                                                                                   04/ 12/ 2017

  Konu  : Meclis Toplantısı.

   

   

  ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

             

                5393 Sayılı Belediye Kanunun 20 ve 21. maddelerine göre Belediyemiz Aralık Ayı Olağan Meclisi 07 Aralık 2017 Perşembe günü saat 17:00’de Belediye Meclis Salonunda aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır.

             

                Bilgi edinilmesi, belirtilen gün ve saatte toplantıya iştirak etmenizi önemle rica ederim.

   

   

   

   Hüseyin DÜNDAR

     Belediye Başkanı

   

   

   

   

   

  G Ü N D E M                  (07/12/2017)

   

  1-      Çarşamba Vergi Dairesi’nce Oluşturulacak Satış Komisyonuna Üye Seçimi.

  2-      Bütçe İçi Ödenek Aktarması.

  3-      KADEM Derneği, İşbirliği Protokolü.

   

   

   

   

   
 • T.C.

  ÇARŞAMBA

  BELEDİYE BAŞKANLIĞI

   

   

   

   

   

  Sayı     : 59031799-301.03-                                                                  03/ 11/ 2017

  Konu  : Meclis Toplantısı.

   

   

  ÇARŞAMBA BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

             

              5393 Sayılı Belediye Kanunun 20 ve 21. maddelerine göre Belediyemiz Kasım Ayı Olağan Meclisi 07 Kasım 2017 Salı günü saat 17:00’de Belediye Meclis Salonunda aşağıdaki gündem maddelerini görüşmek üzere toplanacaktır.

             

              Bilgi edinilmesi, belirtilen gün ve saatte toplantıya iştirak etmenizi önemle rica ederim.

   

   

   

   Hüseyin DÜNDAR

     Belediye Başkanı

   

   

   

   

   

  G Ü N D E M                  (07/11/2017)

   

  1-      Namazlı Mahallesi Yerleşik Alan Tespiti.

  2-      Karaağaç Mahallesi Yerleşik Alan Tespiti.

  3-      Özel Sağlık Tesisi Alanında Üst Hakkı Kurulması İçin Yetki Talebi.

   

   

   

   

   
 • Türkiye-Kazakistan diplomatik ilişkilerinin 25. Yılı dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çarşamba Belediyesi iş birliği ile Çarşamba’da Kazak Halk Müziği ve Halk Dansları gösterisi düzenlendi. 

  “Kazakistan Kültür ve Sanat Günleri” programı çerçevesinde Çarşamba Belediyesi Cemil Şensoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde, Dünyanın 3. Büyük Orkestrasına bağlı 'Kurmangazi Oda Orkestrası ve Saltanat Dans Topluluğu' kopuz ve dombra eşliğinde seyircilere doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu.

  Ünlü Nogay sanatçı Arslanbek Sultanbekov’ında konsere Dombra şarkısıyla katılması coşkulu anların yaşanmasına neden oldu. Çarşamba Belediyesi Cemil Şensoy Kültür Merkezi salonunda düzenlenen konsere Çarşambalılar yoğun ilgi gösterdi.

  Konser öncesi bir teşekkür konuşması yapan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Etkinliğin gerçekleşmesine olan katkıları için Kazakistan ve Türkiye Kültür Bakanlığı yetkilileri ile sanatçılarına, davetimize icabet ederek salonu dolduran değerli Çarşambalılara ve öğrencilerimize teşekkür ederim. Bu konserTürkiye-Kazakistan diplomatik ilişkilerinin 25. Yılı dolayısıyla düzenleniyor. Ancak bizim bağlarımız 25 yıllık değil 2500 yıllık bir geçmişe dayanmaktadır. Bu ilişkilerin daha da gelişmesi kültürlerin tanınması için güzel bir program oldu.” diye konuştu. 

  Konsere, Çarşamba Kaymakam’ı Mustafa Güney,Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdür Mustafa Özdemir, AK Parti Çarşamba ilçe Başkanı Halit Doğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Dış İlişkiler Başkan Vekili Çetin Akar, OMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bekir Şişman, OMÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu ile öğrenciler ve bölge halkı katıldı.

   

   
 •  

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Çarşamba Belediyesi işbirliğiyle Çarşamba’da “Uluslararası Ali Fuad Başgil ve Siyasi Mücadeleleri Sempozyumu” düzenlendi. 

   

  13-14 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen sempozyuma yurtiçi ve yurtdışından 65 bilim insanı konuşmacı olarak katıldı. Ali Fuad Başgil’in Felsefi ve sosyolojik olarak görüşleri", "Siyasi kişiliği ve mücadeleleri", "Bir hukukçu olarak Ali Fuad Başgil", "Ali Fuad Başgil ve din", "Ali Fuad Başgil ve eğitim", "Ali Fuad Başgil ve Türkçe", "Ali Fuad Başgil ve gençlik", "Ali Fuad Başgil ve Türk modernleşmesi düşünceleri konularında akademisyenler bildiri sundu.  

   

  Sempozyumda bir konuşma yapan Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “2007 yılından itibaren başlayan Ali Fuad Başgil toplantıları ve sempozyumlar sonrasında memleketi Çarşamba’da OMÜ Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi doğdu, bu uluslararası sempozyum sonrasında da inşallah Ali Fuad Başgil’ in memleketi Çarşamba’da yeni bir üniversitenin doğumu gerçekleşir.” Sempozyum davetimize iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

   

  Uluslararası Sempozyuma, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Kemal Yavuz, Samsun Baro Başkanı Kerami Gürbüz, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, SAMSİAD Başkanı Hüseyin Yalgın, Çarşamba Ticaret Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Çarşambalılar Derneği Başkanı Saadettin Sarıoğlu, Oda, dernek ve STK başkan ve yöneticileri akademisyen, öğretmen ve öğrenciler ile bölge halkı katıldı.

   

  Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç telgraf göndererek, sempozyumun düzenlenmesinde emeği geçenlere ve sempozyuma katılanlara teşekkür ettiklerini bildirdi.


  13- 14 Ekim tarihleri arasında iki gün boyunca devam eden sempozyum bildiri sunumunun ardından, değerlendirme toplantısının yapılması ile sona erdi. Yurtiçi ve yurtdışından gelen akademisyenlere Çarşamba’da bulunan ve çivisiz camii olarak da bilinen 8 asırlık tarihi Göğceli Camii gezdirilerek programa son verildi.

BAŞKAN KURUMSAL YAPI KENT REHBERİ  SOSYAL TESİSLER ÇALIŞMALAR
BAŞKAN BİYOGRAFİSİ
BAŞKAN’DAN MESAJ
BAŞKAN FOTOGRAF ALBÜMÜ
• BAŞKAN’A YAZIN                         
   

BELEDİYE BAŞKANI
MECLİS ÜYELERİ
• ENCÜMEN ÜYELERİ
İDARİ BİRİMLER
BELEDİYE HİZMETLERİ     
ÇÖZÜM MERKEZİ
 

 

 
 İLÇE TARİHİ
İLÇE HARİTASI          
MAHALLE MUHTARLARI
TARİHİ DEĞERLER
İKLİM VE BİTKİ ÖRTÜSÜ    
• KENT GEZİSİ

  
 
GÖL RESTORAN
• GÜLHANE PARKI
• TARİHİ DEĞİRMEN CAFE              
• TARİHİ ÇARŞAMBA EVİ
• EMİRGAN PARKI
• SU SPORLARI ( KANO ) TESİSİ
• BİREYSEL SPOR SALONU
 
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK YATIRIMLARI 
EĞİTİM-ÖĞRETİM YATIRIMLARI
GENÇLİK VE SPOR YATIRIMLARI
İKTİSADİ – TİCARİ YATIRIMLAR