ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
ÇARŞAMBA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ AÇILDI
Geri
16/09/2023

Çarşamba’da üretim ve istihdama büyük katkı sağlayacak olan Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi (OSB) açıldı. Çarşamba OSB’de yer alan Çarsan Treyler fabrikası protokol üyelerinin katılımıyla görkemle bir törenle gerçekleşti. Çarşamba OSB’deki tüm fabrikalar tamamlandığın 7 bin 500 kişiye iş olanağı sağlanacak.

Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinin resmi açılışı, Çarsan Treyler fabrikasının açılışı ile gerçekleşti. İlçede istihdam ve kalkınmayı arttırmak adına çalışmalar aralıksız devam ediyor.

822 bin metrekare alanda kurulan Çarşamba Organize Sanayi Bölgesinde; 43 ayrı parselde, 43 ayrı fabrika kurulacak olup 7 bin 500 kişiye istihdam sağlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda ilk fabrikanın açılışı gerçekleşti, diğer fabrikalarda da çalışmalar devam ediyor. 

“20 yıllık OSB hayali gerçekleşti”

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Sadece Çarsan'ın açılışını yapmıyoruz, bugün esasında Organize Sanayi Bölgemizin de açılışını yapmış oluyoruz. Hem Çarşamba olarak hem bölge insanı olarak ne kadar gurur duysak az olan bir günü yaşıyoruz. Tabii bu aşamaya geline kadar ki süreçte Çarşamba'nın 20 yıllık OSB hayali vardı. Bu hayal bugün, sağ olsun çok kıymetli yatırımcılarımız sayesinde gerçekleşmiş oluyor. Ben hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Tabii Ahmet Abimizin evlatları İbrahim, Mustafa, Sabiha hanım, hep beraber onlar da ayrı bir gururu yaşıyorlar. Çarsan yöneticilerimiz, yıllardır gelen firmalarını başka bir lige taşımanın, hem Türkiye de hem Avrupa da rekabetçi bir firmayı da ortaya koymuş olmanın da haklı gururunu bugün yaşamaktalar.”

10 bin kişiye istihdam

Çarşamba’nın göç alan bir kent haline geleceğini belirten Başkan Doğan, “Hem Tekstilkent hem Çarşamba OSB, inşallah Çarşamba'yı göç alan bir ilçe haline getirecektir. Çarşamba OSB’mizdeki tüm fabrikalar tamamlandığında 7 bin 500 kişiye iş olanağı sağlamış olacağız. Tekstilkent’imizde de 3 bin kişilik bir istihdamdan bahsediyoruz. Çarşamba’mıza aş ve iş yönüyle önemli kazanımları olacaktır. Ben tekrar hem bugün burada açılışını yapmış olduğumuz Çarsan firması yetkililerimize, Çarsan ailesine, burada çalışan işçilerimize ve Çarşamba'mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yine buraya yatırım yapan, burada bugün bu açılışla kendi istihdamının da ne kadar güzel ve anlamlı olduğu hissini bizimle beraber burada yaşayan tüm yatırımcılarımıza şükranlarımı sunuyorum. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Çarsan Treyler fabrikasının açılış programına geçmiş dönem Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Sonkaya, ilçe protokolü, iş insanları ve davetliler katıldı.