ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
Park ve Bahçeler Müdürlüğü
Geri

Çarşamba Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü; ilçemiz sınırları içerisinde mevcut yeşil alanları korumak ve geliştirmek, İmar Planı doğrultusunda yeni yeşil alanlar oluşturmak, çocuk oyun grup alanları ve spor tesisleri oluşturarak kitlelerin kültürel alışveriş yoluyla birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak. Çocukların sağlıklı ortamlarda oynamalarına olanak tanıyarak onları sokaklardan ve sağlıksız yerlerden korumaya yardımcı olmak.

İlçemizde mevcut eski eserleri restore ederek ve diğer tabiat ve kültür varlıklarını koruyarak fonksiyonel hale getirip kamu hizmetlerine sunmak.

Hizmete açık olan park, bahçe ve oyun alanı ile spor tesislerine ait yeşil alanların periyodik ve rutin (sulama, budama çapalama, ilaçlama, gübreleme, çim ekimi, fidan dikimi v.b.) işleri ve gerekli onarımları yapmak, yol ve refüj ağaçlandırmaları çalışmalarını gerçekleştirmek.

Hizmet gerekçesi çerçevesinde her yıl belli bir plan, program ve bütçe düzenleyerek çalışmalarını gerçekleştirmek.

Her geçen gün mevcut sorumluluk alanlarımıza bir yenisi katılmaktadır. Yeni bir park alanı açılırken; İmar Planı doğrultusunda park, oyun alanı, çocuk bahçesi, yeşil alan olan yerler yerinde tetkik edilir; mülkiyet durumu araştırılır; mülkiyeti belediyeye ait değilse kamulaştırma işlemi başlatılır; daha sonra ilgili yerlere ait incelemeler sonucu peyzaj planlama projeleri yapılır ve bu doğrultuda park alanları kurulur. Mevcut parkların temizlik, bakım ve onarım programına yeni oluşturulan parklar da dahil edilerek ilgili çalışmalar devam ettirilmektedir.

 

Müdürlüğe bağlı olarak;

Mezarlıklar Servisi bulunmaktadır. Mezarlıkların bakım, çim biçme ağaç budama işlemleri yine mezar yerinin açılması, cenazenin taşınması ve cenaze yıkama hizmeti vermektedir.

 

Park ve Bahçeler Müdürü: Kamuran IŞITAN

444 90 55 / 250