ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
"Ali Fuad Başgil Gençlerle Başbaşa"Konferansı
Geri
15/11/2019

Çarşamba Belediyesi “Ali Fuad Başgil Gençlerle Başbaşa” konferansını düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak Hukukçu ve Siyasetçi Rasim Cinisli’nin katıldı.
Çarşamba Cemil Şensoy Kültür Merkezinde gerçekleştirilen “Ali Fuad Başgil Gençlerle Başbaşa” konferansına Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, İlçe Müftüsü Osman Karagöz, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, mülki ve idari amirler, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferansta Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, açılış konuşmasını yaptı. Başkan Halit Doğan yaptığı konuşmasında, salondakilere katılımlarından dolayı şükranlarını sunarak, Ali Fuad Başgil'in hayatının önemi ve gerçekleştirilen konferansta konuşmacı olarak katılan Rasim Cinisli'nin bilgi ve tecrübelerinden öğrencileri istifade etmesini istedi.
Ali Fuad Başgil'in yaşamı ve öğütleriyle ilgili bilgi paylaşımı yapan Cinisli, konferans salonundaki öğrencilere aynı zamanda Çarşambalı olan Ali Fuad Başgil'in iyi tanınması gerektiğini de ekledi. Cinisli, “Ali Fuad Başgil alim olarak yaşadı, kahraman olarak öldü. Ali Fuad hoca yalnızca Türkiye değil, dünya çapında bir alimdi. Kendisinin Fransa'da, İsviçre gibi birçok ülkede kürsüsü vardı. Oralarda binlerce gençlere o kürsülerden ders verirdi. Ali Fuad Hoca, ilmini inançlarının üzerine bina etmiş bir alimdir. Sıradan bir alim değildir” dedi.