ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
Başkan Doğan Sel Mağdurlarının Yanında
Geri
22/08/2020

Şiddetli yağış nedeniyle su baskını yaşanan mahallelerimizde Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çevre, Şehir ve AK Parti  Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve belediye ekipleriyle birlikte incelemelerde bulundu.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Sabahın ilk saatlerinden itibaren Belediye ekiplerimiz ve iş makinelerimiz su baskını yaşanan yerlere müdahale ederek olası daha büyük felaketin önüne geçmek için var gücü ile çalışmaktadır. Son yağışlarda göstermiştir ki Çarşambamızın en önemli sorunu Alt yapı sorunudur. SASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ihale çalışmaları devam etmektedir. Rabbim en yakın zamanda kazma vurmayı nasip eylesin.”

Başkan Doğan “AFAD il müdürlüğümüz ve belediyemiz tarafından hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Mağdur olan vatandaşlarımızın her zaman olduğu gibi yine yanlarındayız. En büyük tesellimiz hiçbir can kaybının olmamasıdır. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun, Allah bizleri doğal afetlerden korusun ”dedi.