ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
BAŞKAN DÜNDAR, YAĞIŞTAN ETKİLENEN MAHALLELERDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Geri
09/07/2024

Karadeniz'i etkisi altına alan aşırı yağışlar sonrası, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ekipler ile birlikte mahallelerde incelemelerde bulundu.

Aşırı yağışlar sonrasında teyakkuza geçen Çarşamba Belediyesi ekipleri, gece-gündüz çalışmalarını sürdürürken, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar çalışma yapılan alanlarda vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Dündar, 7 - 8 Temmuz'da etkili olan aşırı yağışlarda su taşkınlarının yaşandığı Gökçeçakmak, Ulupınar, Koldere, Eğridere, Güldere, Kabaceviz ve Gülören Mahalelerinde incelemelerde bulundu.

DÜNDAR, “VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Aşırı yağışlardan etkilenen bölgelere müdahale ettiklerini kaydeden Başkan Dündar, “Akşam saatlerinde başlayan ve gece boyunca devam eden aşırı yağışlar nedeniyle özellikle kırsal bölgelerde su taşkınları ve baskınlar meydana geldi. Bu alanlarda çalışmalarımız devam ediyor, ekiplerimiz sahada; kısa sürede zarar gören alanları eski haline getireceğiz. Can kaybına neden olacak bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması adına ekiplerimiz mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyor. Çarşamba Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yanındayız. Birlikte bu olumsuzlukların üstesinden geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Yağışlardan etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Dündar, bir süre daha devam edecek yağışlara karşı da vatandaşları tedbirli olmaya çağırdı.