ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
Çarşamba Belediyesi’nden Sosyal Belediyecilik örneği
Geri
13/12/2020

Çarşamba Belediyesi korona virüs salgını kapsamında evlerinde karantinada olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek ve gıda kolisi yardımı sağlıyor.

Pandemi sürecinde tüm vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için büyük gayret gösterdiklerini dile getiren Çarşamba Belediyesi Başkanı Halit Doğan, bu dönemde hastalığa yakalanan ve yemek yapmakta zorlanan ailelere günlük sıcak yemek ve gıda kolisi yardımı ulaştırdıklarını belirtti.

“Günde 400 Sıcak Yemek”

Çarşamba Belediyesi Aşevinde ihtiyaç sahibi ailelerin yanında karantina sürecinde olan ailelere de günlük 400 paket sıcak yemek ekipler tarafından ulaştırılıyor. Konuyla alakalı açıklama yapan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Korona virüs salgını kapsamında evlerinde karantina altında olan ihtiyaç sahibi hastalarımıza sıcak yemek ve gıda kolisi yardımlarımız devam ediyor. Günlük 400 ihtiyaç sahibi aileye belediyemiz bünyesinde hizmete açtığımız Aşevi’nden sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Sizlerin tek derdi sağlığınız olsun, bizler sizin için buradayız.”

“Günlük 40 Koli Gıda Yardımı”

Belediye tarafından İhtiyaç sahibi ailelere günlük olarak gıda yardımı yapıldığını da sözlerine ekleyen Başkan Doğan, “Pandemi nedeniyle işsiz kalan ya da evinde karantinada olması gereken insanlarımız var. Biz bu duruma kayıtsız kalmayarak günde ortalama 40 koli gıda ve sıcak yemek yardımı yapıyoruz. Ayrıca karantinada olmayan ancak ihtiyaç sahibi ailelere de günlük 40 koli gıda yardımında bulunuyoruz. İnsanlarımızın mağduriyet yaşamaması adına belediye olarak sürekli çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“400 Paket Gıda Kolisi Dağıtıyoruz”

Çarşamba Belediyesi, pandemi nedeniyle işsiz kalan kahveci, lokantacı, kafe çalışanlarına ve işsiz kalan diğer ailelere hazırlanan 400 paket gıda kolisi dağıtımı sağlıyor.

Belediye Başkanı Doğan “İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge ile kahvehaneler ve kafeler kapatıldı, lokantalar ise sadece gel al ve paket servis hizmeti sunuyor. Bu işyerlerinde çalışan çalışanlardan işsiz kalanlar oldu ve belediye olarak bu vatandaşlarımızı da 400 paket gıda kolisi dağıtıyoruz. Ülke ve dünya olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci ancak hep birlikte aşabiliriz. Bunun için de her zaman söylediğimiz gibi insanlardan isteğimiz; maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat etmeleridir. Kurallara dikkat edersek bu zorlu günleri birlikte atlatırız.” dedi.