ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
ÇARŞAMBA BELEDİYESİ’NE 'SIFIR ATIK BELGESİ'
Geri
14/07/2020

Çarşamba Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ülke genelinde yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında gerçekleştirdikleri duyarlı çalışmalar nedeniyle “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

Sıfır Atık Belgesi, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan sorumlulukları başarı ile yerine getiren özel ve kamu kurumlarına verilmektedir.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Çarşamba Belediyesi olarak gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak adına ‘Sıfır Atık Projesi’ çalışmalarına büyük oranda önem veriyoruz. Kentimizin genelinde olduğu gibi belediye binalarımızda da proje kapsamında yükümlülüklerimizi titizlik ve kararlılık içerisinde gerçekleştiriyoruz. Geri dönüştürülebilir tüm atıkları ayrı olarak toplayarak değerlendirilmesini ve ekonomiye kazandırılmasını sağlıyoruz. Çevre bilinci ile hareket ederek gelecek nesillere daha temiz bir dünyada yaşama imkanı vermek adına atıkların kontrol altına alınmasıyla ilgili çalışmalarımızı sürekli iyileştirerek yeni uygulamalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.