ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
ÇARŞAMBA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI
Geri
26/11/2019

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Çarşamba’da program düzenlendi. Cemil Şensoy Kültür Merkezinde düzenlenen kutlama programının ardından Çarşamba Belediyesi sanat topluluğu tarafından sıra gecesi düzenlendi.

Öğretmenler günü için düzenlenen programa Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özdemir, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “Okullarla ve eğitimle alakalı her konuda Çarşamba Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız. Bu sene okullarımızın eğitime uygun olması için gereken ilgi ve alakayı gösterdik, bundan sonrasında da okullarımızın öğrencilerimize ve eğitimcilerimize yakışır vaziyette olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Öğretmenler günü nedeniyle Çarşamba Belediyesi sanat topluluğu tarafından da bize bir sıra gecesi düzenlendi. Bu salonların yetmediği yeni salonlar ihtiyaç duyan bir Çarşamba hayal ediyoruz. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen “Bu dünyanın en değerlisi çocuktur. Çocuklarımızı ülkemize yararlı, ahlaklı, adaletli birer birey olarak yetiştirmek de siz değerli öğretmenlerimizin görevi ve ben bu görevi layıkıyla yerine getirdiğinize inanıyorum. Ben tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi minnetle anıyorum.”

Konuşmaların ardından şiirler okundu ve gösteri yapıldı. Yarışmalarda derece yapan öğrencilere hediyeler verildi. Emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri takdim edildi. Adaylığı kaldırılan öğretmenlerin “Öğretmenlik Yemini” yapmasının ardından Çarşamba Belediyesi sanat topluluğu tarafından sıra gecesi düzenlendi.