ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
OMÜ HUKUK FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ KEP ATTI
Geri
28/06/2024

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi’nde düzenlenen törenle genç hukukçular mezun oldu. Başkan Dündar, genç hukukçulara meslek yaşamlarında başarılar diledi.
Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü’nde düzenlenen mezuniyet törenine, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Adalet Komisyonu Başkanı Nahit Köseoğlu, Bölge Adliyesi 1. Ceza Dairesi Başkanı Erkan Uçar, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, OMÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr. Selim Eren, Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeliğil, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Onur Bekiroğlu, İnsan ve Toplum Bilimleri Dekanı Prof. Dr. İbrahim Serbestoğlu, akademisyenler, il ve ilçe protokolü katıldı.

“ÇARŞAMBA GÜNEŞDOĞDU KAMPÜSÜ GURURUMUZDUR”

Törende konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Değerli hukukçu, siyaset ve devlet adamı Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil’in memleketinde Çarşamba’da; onun adıyla 2009 yılında kurulan Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi mezunlarını vermeye devam ediyor. Buna vesile olduğumuz için çok mutluyuz. Hukuk Fakültesine adını veren merhum Ali Fuad Başgil’i ve kampüse adını veren Mustafa Kemal Güneşdoğdu’yu saygı ve rahmetle yâd ediyorum. Çarşamba’mızda yetişmiş, diş hekimi olarak yaşamış, memlekete sağlık hizmetleri sunmuş Mustafa Kemal Güneşdoğdu, bu kampüs alanına ve Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinin yapımında büyük destekler sundu. Sayın Tülay Ulusoy Hanımefendi kampüsümüze Meslek Yüksekokulu binası kazandırdı. Hepsinden Allah razı olsun.” diye konuştu.

DÜNDAR, DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

Çarşamba Belediyesi olarak her zaman eğitime ve öğrencilere destek verdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Çarşamba’mızın yetiştirmiş olduğu bu değerlerin bu noktaya gelmesinde bizler de görevimizi yaparak buradaki faaliyetlere destek olduk, olmaya da devam ediyoruz. Yaklaşık yüz dönüm alanda kurulu bu kampüs alanını önümüzdeki yıllarda, daha önceki yıllarda başlamış olan kültür kongre merkezi inşaatlarıyla ve diğer donatılarla geliştirmeye de devam edeceğiz. Bu günlerde bunların hazırlıklarını yapıyoruz” dedi.


Tören mezuniyet konuşmaları, ödüller ve kep atma töreniyle son buldu.