ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
Şehit Hasan Kavuz Parkı Açıldı
Geri
23/12/2019

21 Aralık 2016 tarihinde Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan Türk askerlerinin bulunduğu El Bab bölgesinde terör örgütü IŞİD unsurlarının saldırı sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Hasan Kavuz'un adı Paşayazı mahallesinde kurulan parka verildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Çarşamba Belediyesinin katkılarıyla tamamlanan park alanı için açılış programı tertip edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda daha sonra konuşmalara geçildi. Açılış programına katılımlarından dolayı alanda bulunan herkese teşekkürlerini sunan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, "Açılışını yapmak üzere burada bulunduğumuz spor tesisinin ve parkın açılışını gerçekleştireceğiz. Çocuklarımız buraya her oynamaya geldiklerinde şehidimizin adını görmüş olacaklar ve şehidimizin adının yaşatılmasına katkı sağlamış olacaklar. Bu alana her gelen vatandaşlarımızdan şehidimizin ruhuna ve diğer şehitlerimizin ruhuna Fatiha okumalarını istiyoruz. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu alanın faaliyete geçmesini Büyükşehir Belediyesi olarak sağlamış oldular. Şehidimizin annesine babasına böyle bir evlat yetiştirdikleri için şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Başkan Doğan'ın ardından söz alan Çarşamba İlçe Kaymakamı Şükrü Yıldırım, "Ülkemizde biz buralarda huzur içerisinde yaşayabiliyorsak, işimize gücümüze gidebiliyorsak bunu şehitlerimize ve şehit ailelerimize borçluyuz. Onları ruhları şad olsun" şeklinde konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, "Geçmişimize baktığımızda hepimizinki şehitlerle doludur. Allah kimseye savaş hali vermesin. Ama ülkeyi savunmak gerekir denildiğinde şurada gitmeyecek olan biri var mı? Hasan evladımız bunun canlı bir örneğidir" diye konuştu.

Açılış konuşmalarının yapılmasının ardından katılımcılar hep birlikte açılış kurdelesini kestiler. Park alanının inceleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan ve beraberindekiler bir süre Şehit Hasan Kavuz'un anne-babası ile sohbet etti. Şehit Uzman Çavuş Hasan Kavuz kabri başında dualarla anıldı.