ÇARŞAMBABELEDİYESİ
Çarşamba Belediyesi
PROJE AÇIKLAMASI

Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

OSB’lerinin kuruluş ve daha sonraki yapılanma süreçlerine bakıldığında yatırımların hareketlenmesinde, istihdam olanaklarının artırılmasında, yerel ve bölgesel kalkınmanın sağlanmasında, düzenli sanayileşme ve kentleşmeye geçilmesinde, çok önemli görevler üstlenmektedir.

İlçemizdeki istihdamı ve kalkınmayı arttırmaya yönelik çalışmalarımızı sürdürüyor, bu kapsamda OSB’mizde yer tahsislerine devam ediyoruz.  822.000m² alana kurmaya başladığımız Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi, ilçemiz için önemli bir yatırım olacaktır.

OSB’ler kurulmuş oldukları bölgelerin sadece ekonomik yapılarına olumlu katkı sunmazlar. Aynı zamanda sosyal yapının da gelişmesine katkı sunarlar. OSB’lerde istihdamın artırılması ve tamamlayıcı mesleki eğitimlerin daha düzenli bir biçimde yapılmasına imkan oluşmaktadır.

Üreten, ekonomiye katkı sunan, gelişen, dönüşen, büyüyen Çarşamba için ilçenin dört bir tarafında çalışmalar sürüyor..

Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği yerlerden biri de Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi..

Organize Sanayi Bölgesinde; 43 ayrı parselde, 43 ayrı fabrika kurulacak olup 7.500 kişiye istihdam sağlanması hedefleniyor.

Beklentinin üstünde talep gören ve yatırımcılar için cazibe merkezi olan Çarşamba OSB’nin üretim ve istihdamın artmasına katkı sağlaması için özellikle ihracata dayalı ve yüksek katma değerli ürün üretimi yapan firmalara arsa tahsisi yapılması önemseniyor.